Klinkerio plytelės fasadui – estetika ir ilgaamžiškumas

Klinkerio plytelės fasadui. Fasadas yra ta namo dalis, kuri visiems matoma, todėl reprezentuoja ir turi būti estetiška, tvarkinga, o drauge ir patvari bei atspari išorės poveikiui. Sakysite, sudėtinga rasti sprendimą, atitinkantį visus šiuos kriterijus? O ar teko girdėti apie klinkerį? Tai yra vienas populiariausių pasirinkimų fasado apdailai ir tikrai pelnytai – solidus sąrašas šios medžiagos privalumų daro ją itin patrauklią.

Klinkerio plytelės fasadui – geriausias sprendimas?

Klinkeriu vadinama apdailos medžiaga, kurios gamybai naudojamas specialus molis, maišomas su špatu bei šamotu. Tiek pats klinkeris, tiek klinkerio gaminiai pasižymi labai aukštu atsparumu drėgmei – jų drėgmės įgeriamumo rodiklis tiesiog pavydėtinas. Dar jie atsparūs ir ultravioletiniams saulės spinduliams. Štai kodėl klinkerio fasadinės plytelės yra labai vertinamos, jos tinka pastatams, įkurdintiems bet kurioje klimato zonoje. Saulė visiškai neblukina jų spalvos, o drėgmė, lietus ir kiti krituliai nekeičia klinkerio fasadinių plytų techninių charakteristikų. Vertinant statybų sektoriuje esančias apdailos medžiagas tikrai nėra lengva rasti tokių, kurios pasižymėtų tokiu aukštu atsparumu drėgmei, o drauge nebijotų ir saulės spindulių. Tad nereikia stebėtis, kodėl klinkeris taip vertinamas.

Naudinga pasidomėti:

Poreikio plytelių priežiūrai nėra

Kalbėdami apie privalumus būtinai turime paminėti ir tai, jog klinkerinės fasado plytelės visiškai nereikalaus Jūsų brangaus laiko jų priežiūrai, norint išlaikyti tvarkingą ir estetišką vaizdą. Šie klinkerio gaminiai neimlūs nešvarumams, o dulkes, smėlį lengvai nuplausite vandens srove. Ir viskas – klinkerinis fasadas vėl atrodys it naujas.

Tiesa, fasado apdailos fone labai reikšmingos klinkerio savybės yra ir atsparumas šalčiui bei geras laidumas garams. Šaltis yra gana dažnas rizikos veiksnys, prisidedantis prie apdailos medžiagų deformacijų, taip pat ir atsirandančių defektų sienose. Todėl klinkeris ir čia demonstruoja puikias savybes.

Klinkerinės apdailos plytelės pasižymi ne tik atsparumu įvairiems išorės veiksniams, bet ir patvarumu, stiprumu bei ilgaamžiškumu, kas yra ne mažiau svarbu.

O kaipgi dėl trūkumų?

Iš tiesų, neretas klausia, ar gali būti toks pavydėtinas privalumų spektras ir nė vieno trūkumo. Todėl galime išskirti vienintelį, kuris susijęs ne su pačia medžiaga, ne su jos savybėmis, tačiau su kaina. Taip, klinkerio plyteles fasadui Stogocerpes.lt yra nepigios. Ir tai yra vienas esminių veiksnių, kodėl kartais apdailai pasirenkamos pigesnės alternatyvos. Tačiau vertinant reikia atsižvelgti ne tik į kainą, bet ir į ilgaamžiškumą, o klinkerio gaminiai bus nors ir ne pati pigiausia, tačiau ilgalaikė investicija.

Tad investuoti į savo laiko taupymą perkant klinkerio plyteles yra ne tik naudinga, bet ir geriausias sprendimas Jums.

Ekspertai lt