Profesionalus požiūris – griovimo darbai

Profesionalus požiūris. Šylant orams pradedami planuoti darbai, kurie padės išsilaisvinti nuo netinkamų naudojimui pastatų. Nesvarbu, kurioje Lietuvos vietoje randatės, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ar Marijampolėje. Susidėvėję ir ilgai nenaudojami pastatai tampa dideliu galvos skausmu ne tik pramonėje, bet ir buityje. Tad, geriausia išeitis ir sprendimas yra profesionalūs griovimo darbai.

Profesionalus požiūris

Kiekvienas griovimo darbus planuojantis privalo atminti, kad šie veiksmai nėra atliekami taip kaip sugalvojo savininkai ar bendraturčiai. Lietuvos Respublikos statybos įstatymas ir kiti teisės aktai reglamentuoja visus atvejus, kada statinys, dalis jo konstrukcijos ar tik nešančios sienos gali būti nugriauti.

 • Numatyti nauji projektai, atsiradęs poreikis rekonstrukcijai dėl objekto savininkų ir bendradalių planų;
 • Esant nutarimui dėl teritorijų planavimo, kai esantys pastatai privalo būti nugriauti kaip trukdantys perplanavus savivaldybių teritorijas;
 • Griovimo darbai pradedami nedelsiant, jei nustatyta, kad susidėvėjęs ar fiziškai pažeisti statiniai kelia pavojų žmonių gyvybėms ar aplinkai. Darbai įgyvendinami per savivaldybės numatytą laiką;
 • Griovimo darbai gali būti inicijuojami, jei statiniai neturi tam privalomų leidimų, yra pastatyti savavališkai ir neleistinoje vietoje;
 • Profesionalus požiūris į pastatų demontavimo darbus yra derinamas su visais teisės aktais bei darbus derinimo reglamentais.

Naudinga pasidomėti:

Savarankiški griovimo darbai – profesionalus požiūris

Griovimo darbus dalinai gali atlikti ir turto savininkai. Tačiau naudinga atminti, kad daugelis jų privalo būti suderintas. Atmintina, kad vykdant griovimo darbus privalu laikytis ne tik savo bet ir visų aplinkinių saugumo reikalavimu. Neretai net ir mažiausiems demontavimo darbams prireikia tam tikros ar net specialios technikos. Jei savo įrankių arsenale neturima tokios technikos pirkti vien dėl sienos ar pertvaros išgriovimui nėra logiška. Tad geriausias sprendimas yra pasirinkti įmonę, kurios pagrindinė darbo specifika yra griovimo darbai. Neretai tokios įmonės paslaugas teikia visoje Lietuvoje: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje, Panevėžyje ir daugelyje kitų miestų. Tad, užsakovai, kurie tikisi sutaupyti griaunant, daugeliu atveju renkasi griovimo paslaugas teikiančias įmones. Profesionalai atliekami darbai demontuojant pastatus ar griaunant bute sienas sutaupys ne tik lėšas, bet ir daugybę laiko. Darbai bus atlikti nuo projekto pasiūlymo, jo patvirtinimo iki įgyvendinimo.

Griovimo darbų užsakymo ypatumai

Kadangi griovimas nėra tik mojavimas plaktuku ir stebint kaip į šalis lekia atskilusio mūro ar betono gabalai. Darbams įgyvendinti privaloma sudaryti darbų planą, kuris žingsnis po žingsnio bus įgyvendintas demontuojant pastatą, mūro sieną bute ar ardant stogą naujo uždengimui. Profesionalus griovimo specialistų požiūris į savo darbą leidžia išvengti daug formalumų, su kuriais susidursite bandant griauti patiems.

 • Sutvarkomi visi dokumentai griovimo darbų atlikimui – objektas paruošiamas griovimui dokumentaliai;
 • Suplanuojama ir su užsakovu suderinama griovimo darbų eiga ir preliminarūs užbaigimo terminai;
 • Pagal esamą griovimo darbų pobūdį pasirenkami įrankiai užsakymo įgyvendinimui. Šiuolaikiškos technikos panaudojimas bei profesionalūs techniniai sprendimai griovimui sutaupo lėšų ir laiko;
 • Stambūs betono ar mūro luitai yra susmulkinami specialios technikos pagalba, darbų metu neužima daug vietos;
 • Atlikus darbus yra sutvarkoma darbų atlikimo teritorija, jei to reikalauja užsakovas;
 • Išvežamos visos statybinės atliekos, kurios atsirado griovimo darbų eigoje. Statybinis laužas priduodamas utilizavimui.

Griovimo darbų kainos

Vienos kainos kaip tokios nėra. Todėl nė viena griovimo paslaugas teikianti įmonė iškart jos nepasakys. Tam, kad sukonkretinti darbų kainą į tikslią sumą specialistams teks papasakoti labai daug dalykų ir atsakyti į visus iškilusius klausimus. Tik žinant visą informaciją apie griaunamą objektą, leidimus, darbų terminus ir atliekų išvežimo poreikį sužinosite kiek kainuos Jūsų planuojami griovimo darbai. Be informacijos, griovėjai gali įvardinti kainą nuo 1 euro iki 5 tūkstančių eurų be PVM. Tad prieš klausiant darbų kainos būkite pasiruošę pateikti ir pilną informaciją.

Griovimo darbai – daugiau informacijos.